xkeyboard-config 1.8 - en to el translation catalogue (236 entries)

en: Acer Laptop
el: Φορητός Acer

en: Adding Esperanto circumflexes (supersigno)
el: Προσθήκη λατινικών περισπωμένων για Εσπεράντο

en: Adding EuroSign to certain keys
el: Προσθήκη του συμβόλου του Ευρώ (€) σε πλήκτρα

en: Afg
el: ΑΦΓ

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Akan
el: Ακάν

en: Alb
el: ΑΛΒ

en: Albania
el: Αλβανία

en: Alt/Win key behavior
el: Συμπεριφορά πλήκτρου Alt/Win

en: Alternative
el: Ενναλακτικό

en: Alternative Eastern
el: Εναλλακτικό ανατολικό

en: Alternative Phonetic
el: Εναλλακτικό φωνητικό

en: Alternative international (former us_intl)
el: Εναλλακτικό διεθνές (πρώην us_intl)

en: Alternative, Sun dead keys
el: Εναλλακτικό, Sun με νεκρά πλήκτρα

en: Alternative, eliminate dead keys
el: Εναλλακτικό, μη χρήση νεκρών πλήκτρων

en: Alternative, latin-9 only
el: Εναλλακτικό, μόνο latin-9

en: And
el: ΑΝΔ

en: Andorra
el: Ανδόρρα

en: Any Alt key
el: Οποιοδήποτε πλήκτρο Alt

en: Any Win key
el: Οποιοδήποτε πλήκτρο Win

en: Apple Laptop
el: Φορητός Apple

en: Ara
el: ΑΡΑ

en: Arabic
el: Αραβικό

en: Arm
el: ΑΡΜ

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Asus Laptop
el: Φορητός Asus

en: Aze
el: ΑΖΕ

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Ban
el: ΜΠΑ

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Bel
el: ΒΕΛ

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Bengali
el: Μπενγκάλι

en: Bgr
el: ΒΟΥ

en: Bhu
el: ΜΠΟ

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Blr
el: ΛΕΥ

en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

en: Both Alt keys together
el: Και τα δύο πλήκτρα Alt μαζί

en: Both Ctrl keys together
el: Και τα δύο πλήκτρα Ctrl μαζί

en: Both Shift keys together
el: Και τα δύο πλήκτρα Shift μαζί

en: Bra
el: ΒΡΑ

en: Braille
el: Μπράιγ

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: Brother Internet Keyboard
el: Πληκτρολόγιο Διαδικτύου Brother

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Can
el: ΚΑΝ

en: Canada
el: Καναδάς

en: CapsLock key behavior
el: Συμπεριφορά πλήκτρου CapsLock

en: Che
el: ΤΣΕ

en: China
el: Κίνα

en: Colemak
el: Κόλεμακ

en: Compose key position
el: Θέση πλήκτρου Compose

en: Croatia
el: Κροατία

en: Ctrl key position
el: Θέση πλήκτρου Ctrl

en: Cyrillic
el: Κυριλλικά

en: Cze
el: ΤΣΕ

en: Czechia
el: Τσεχία

en: Dan
el: ΔΑΝ

en: Dell 101-key PC
el: Dell PC 101-πλήκτρων

en: Denmark
el: Δανία

en: Dvorak
el: Ντβόρακ

en: Eastern
el: Ανατολικό

en: Eliminate dead keys
el: Χωρίς νεκρά πλήκτρα

en: English
el: Αγγλικό

en: Enter on keypad
el: Πλήκτρο Enter στο αριθμητικό πληκτρολόγιο

en: Ergonomic
el: Εργονομικό

en: Esp
el: ΙΣΠ

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Est
el: ΕΣΘ

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Eth
el: ΕΘΙ

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Evdev-managed keyboard
el: Πληκτρολόγιο ρυθμιζόμενο από evdev

en: Extended
el: Εκτεταμένο (παλαιά διάταξη)

en: Fao
el: ΦΑΡ

en: Fin
el: ΦΙΝ

en: Finland
el: Φινλανδία

en: Fra
el: ΓΑΛ

en: France
el: Γαλλία

en: French
el: Γαλλικά

en: GBr
el: ΜΒΡ

en: Generic 101-key PC
el: Τυπικός Ηλεκ. Υπολογιστής 101-πλήκτρων

en: Generic 102-key (Intl) PC
el: Τυπικός Ηλεκ. Υπολογιστής 102-πλήκτρων (Διεθνές)

en: Generic 104-key PC
el: Τυπικός Ηλεκ. Υπολογιστής 104-πλήκτρων

en: Generic 105-key (Intl) PC
el: Τυπικός Ηλεκ. Υπολογιστής 105-πλήκτρων (Διεθνές)

en: Geo
el: ΓΕΩ

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Germany
el: Γερμανία

en: Gha
el: ΓΚΑ

en: Gre
el: ΕΛΛ

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Gui
el: ΓΟΥ

en: Gujarati
el: Γκουτζαράτι

en: Gurmukhi
el: Γκουρμούχι

en: Hausa
el: Χάουζα

en: Hexadecimal
el: Δεκαεξαδικό

en: Hrv
el: ΚΡΟ

en: Hun
el: ΟΥΓ

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: ISO Alternate
el: Εναλλακτικό ISO

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: Igbo
el: Ίγκμπο

en: Ind
el: ΙΝΔ

en: India
el: Ινδία

en: International (AltGr dead keys)
el: Διεθνές (με νεκρά πλήκτρα AltGr)

en: International (with dead keys)
el: Διεθνές (με νεκρά πλήκτρα)

en: Inuktitut
el: Ινουκτικούτ

en: Iran
el: Ιράν

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Irl
el: ΙΡΛ

en: Irn
el: ΙΡΝ

en: Irq
el: ΙΡΚ

en: Isl
el: ΙΣΛ

en: Isr
el: ΙΣΡ

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Ita
el: ΙΤΑ

en: Italy
el: Ιταλία

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Japanese keyboard options
el: Επιλογές Ιαπωνικού πληκτρολογίου

en: Jpn
el: ΙΑΠ

en: Kalmyk
el: Καλμυκία

en: Kannada
el: Κάναντα

en: Kaz
el: ΚΑΖ

en: Key sequence to kill the X server
el: Συνδυασμός πλήκτρων για τερματισμό του εξυπηρετητή X

en: Key to choose 3rd level
el: Πλήκτρο για επιλογή τρίτου επιπέδου

en: Key(s) to change layout
el: Συνδυασμοί πλήκτρων για αλλαγή διάταξης πληκτρολογίου

en: Kgz
el: ΚΥΡ

en: Khm
el: ΧΜΕ

en: Kor
el: ΚΟΡ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιστάν

en: LAm
el: ΛΑΜ

en: Lao
el: ΛΑΟ

en: Laos
el: Λάος

en: Latin American
el: Λατινική Αμερική

en: Latvia
el: Λεττονία

en: Lav
el: ΛΕΤ

en: Left Alt
el: Αριστερό Alt

en: Left Ctrl
el: Αριστερό Ctrl

en: Left Ctrl+Left Shift
el: Αριστερό Ctrl+Αριστερό Shift

en: Left Shift
el: Αριστερό Shift

en: Left Win
el: Αριστερό Win

en: Legacy
el: Παραδοσιακό

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Logitech Cordless Desktop (alternate option)
el: Logitech Cordless Desktop (εναλλακτική επιλογή)

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option 2)
el: Logitech Cordless Desktop Pro (εναλλακτική επιλογή 2)

en: Logitech iTouch Cordless Keyboard (model Y-RB6)
el: Logitech iTouch Cordless Keyboard (μοντέλο Y-RB6)

en: Ltu
el: ΛΙΘ

en: Macedonia
el: ΦΥΡΟΜ

en: Macintosh Old
el: Macintosh Παλαιό

en: Mal
el: ΜΑΛ

en: Malayalam
el: Μαλαγιαλάμ

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Malta
el: Μάλτα

en: Mao
el: ΜΑΟ

en: Maori
el: Μαορί

en: Menu
el: Μενού

en: Miscellaneous compatibility options
el: Διάφορες επιλογές συμβατότητας

en: Mkd
el: ΦΥΡ

en: Mlt
el: ΜΑΛ

en: Mmr
el: ΜΥΑ

en: Mng
el: ΜΟΓ

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Multilingual
el: Πολυγλωσσικό

en: Multilingual, second part
el: Πολυγλωσσικό, δεύτερο μέρος

en: Myanmar
el: Μυανμάρ

en: Nep
el: ΝΕΠ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Nig
el: ΝΙΓ

en: Nld
el: ΟΛΑ

en: Nor
el: ΝΟΡ

en: Northern Saami, eliminate dead keys
el: Χωρίς νεκρά πλήκτρα

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Numeric keypad delete key behaviour
el: Συμπεριφορά πλήκτρου διαγραφής του αριθμητικού πληκτρολογίου

en: Numeric keypad layout selection
el: Επιλογή διάταξης για αριθμητικό πληκτρολόγιο

en: Ogham
el: Όγκαμ

en: Ogham IS434
el: Όγκαμ IS434

en: Oriya
el: Ορίγια

en: PC-98xx Series
el: Σειρά PC-98xx

en: Pak
el: ΠΑΚ

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Phonetic
el: Φωνητικό

en: Pol
el: ΠΟΛ

en: Poland
el: Πολωνία

en: Polytonic
el: Πολυτονικό (παλαιά διάταξη)

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Rou
el: ΡΟΥ

en: Rus
el: ΡΩΣ

en: Russia
el: Ρωσία

en: Russian
el: Ρωσσικό

en: Russian phonetic
el: Ρωσσικό φωνητικό

en: Russian phonetic, eliminate dead keys
el: Ρωσσικό φωνητικό, χωρίς νεκρά πλήκτρα

en: Simple
el: Απλό

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Spain
el: Ισπανία

en: SrL
el: ΣΡΛ

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: Standard
el: Τυπικό

en: Standard RSTU on Russian layout
el: Τυπικό RSTU σε Ρωσσική διάταξη

en: Sun dead keys
el: Νεκρά πλήκτρα Sun

en: Svk
el: ΣΒΚ

en: Svn
el: ΣΒΝ

en: Swe
el: ΣΟΥ

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Syr
el: ΣΥΡ

en: Syria
el: Συρία

en: Syriac
el: Συριακό

en: Syriac phonetic
el: Συριακό φωνητικό

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tamil
el: Ταμίλ

en: Tamil TAB Typewriter
el: Ταμίλ Γραφομηχανή ΤΑΒ

en: Tamil TSCII Typewriter
el: Ταμίλ Γραφομηχανή TSCII

en: Tamil Unicode
el: Ταμίλ Unicode

en: Telugu
el: Τελούγκου

en: Tha
el: ΤΑΫ

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: Tjk
el: ΤΖΚ

en: Tur
el: ΤΟΥ

en: Typewriter
el: Γραφομηχανή

en: USA
el: ΑΓΓ

en: Ukr
el: ΟΥΚ

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: Using space key to input non-breakable space character
el: Χρήση πλήκτρου διαστήματος για εισαγωγή μη-διασπώμενου χαρακτήρα διαστήματος

en: Uzb
el: ΟΥΖ

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vietnam
el: Βιετνάμ

en: Vnm
el: ΒΙΕ

en: With &lt;\|&gt; key
el: Με πλήκτρο &lt;\|&gt;

en: With EuroSign on 5
el: Με το σύμβολο του Ευρώ στο 5
