xkeyboard-config-2.5.99 - en to ca translation catalogue (701 entries)

en: &lt;Less/Greater&gt;
ca: &lt;Més petit/Més gran&gt;

en: &lt;Less/Greater&gt; chooses 3rd level, acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level-chooser
ca: &lt;Més petit/Més gran&gt; selecciona el nivell 3r, bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de nivell 3r

en: &lt;Less/Greater&gt; chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
ca: &lt;Més petit/Més gran&gt; selecciona el nivell 5è, bloqueja en prémer conjuntament amb un altre selector de nivell 5è

en: APL Keyboard Symbols
ca: Símbols de teclat APL

en: ATM/phone-style
ca: Estil ATM/telèfon

en: Acer Laptop
ca: Portàtil Acer

en: Add the standard behavior to Menu key
ca: Afegeix el comportament estàndard a la tecla Menú

en: Adding Esperanto circumflexes (supersigno)
ca: S'afegeix el circumflex de l'esperanto (supersigno)

en: Adding currency signs to certain keys
ca: S'afegeix el signe de moneda a certes tecles

en: Afghani
ca: Afganès

en: Albanian
ca: Albanès

en: Allow breaking grabs with keyboard actions (warning: security risk)
ca: Permetre trencar la captura amb accions del teclat (avís: risc de seguretat)

en: Alt and Meta are on Alt keys
ca: Alt i Meta són a les tecles Alt

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
ca: Alt s'assigna a la tecla Win dreta i Super a Menú

en: Alt+Caps Lock
ca: Alt+Bloq Maj

en: Alt+Shift
ca: Alt+Maj

en: Alt+Space
ca: Alt+Espai

en: Alt/Win key behavior
ca: Comportament de la tecla Alt/Win

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Any Alt key
ca: Qualsevol tecla Alt

en: Any Win key
ca: Qualsevol tecla Win

en: Any Win key (while pressed)
ca: Qualsevol tecla Win (mentre estan premudes)

en: Apple Aluminium Keyboard (ANSI)
ca: Teclat Apple Aluminium (ANSI)

en: Apple Aluminium Keyboard (ISO)
ca: Teclat Apple Aluminium (ISO)

en: Apple Aluminium Keyboard (JIS)
ca: Teclat Apple Aluminium (JIS)

en: Apple Aluminium Keyboard: emulate PC keys (Print, Scroll Lock, Pause, Num Lock)
ca: Teclat Apple Aluminium: emula les tecles del PC (Impr, Bloq Despl, Pausa, Bloq Núm)

en: Apple Laptop
ca: Portàtil Apple

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arabic (Buckwalter)
ca: Àrab (Buckwalter)

en: Arabic (Morocco)
ca: Àrab (Marroc)

en: Arabic (Pakistan)
ca: Àrab (Pakistan)

en: Arabic (Syria)
ca: Àrab (Síria)

en: Arabic (azerty)
ca: Àrab (azerty)

en: Arabic (azerty/digits)
ca: Àrab (azerty/dígits)

en: Arabic (digits)
ca: Àrab (dígits)

en: Arabic (qwerty)
ca: Àrab (qwerty)

en: Arabic (qwerty/digits)
ca: Àrab (qwerty/dígits)

en: Armenian
ca: Armeni

en: Armenian (OLPC phonetic)
ca: Armeni (fonètic OLPC)

en: Armenian (alternative eastern)
ca: Armeni (oriental alternatiu)

en: Armenian (alternative phonetic)
ca: Armeni (fonètic alternatiu)

en: Armenian (eastern)
ca: Armeni (oriental)

en: Armenian (phonetic)
ca: Armeni (fonètic)

en: Armenian (western)
ca: Armeni (occidental)

en: Asturian (Spain, with bottom-dot H and bottom-dot L)
ca: Asturià (Espanya, amb H punt baix i L amb punt baix)

en: Asus Laptop
ca: Portàtil Asus

en: At bottom left
ca: A baix esquerra

en: At left of 'A'
ca: A l'esquerra d'«A»

en: Avestan
ca: Avèstic

en: Azerbaijani
ca: Àzeri

en: Azerbaijani (Cyrillic)
ca: Àzeri (ciríl·lic)

en: Azona RF2300 wireless Internet Keyboard
ca: Teclat Azona RF2300 wireless Internet

en: Backslash
ca: Barra inversa

en: Backslash chooses 3rd level, acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level-chooser
ca: Barra inversa selecciona el nivell 3r, bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de 3r nivell

en: Bashkirian
ca: Baixkir

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Belarusian (Latin)
ca: Bielorús (llatí)

en: Belarusian (legacy)
ca: Bielorús (antic)

en: Belgian
ca: Belga

en: Belgian (ISO alternate)
ca: Belga (alternatiu ISO)

en: Belgian (Sun dead keys)
ca: Belga (tecles mortes de Sun)

en: Belgian (Wang model 724 azerty)
ca: Belga (Wang model 724 azerty)

en: Belgian (alternative)
ca: Belga (alternatiu)

en: Belgian (alternative, Sun dead keys)
ca: Belga (alternatiu, tecles mortes de Sun)

en: Belgian (alternative, latin-9 only)
ca: Belga (alternatiu, només latin-9)

en: Belgian (eliminate dead keys)
ca: Belga (elimina les tecles mortes)

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Bengali (India)
ca: Bengalí (Índia)

en: Bengali (India, Baishakhi Inscript)
ca: Bengalí (Índia, Inscript Baishakhi)

en: Bengali (India, Baishakhi)
ca: Bengalí (Índia, Baishakhi)

en: Bengali (India, Bornona)
ca: Bengalí (Índia, Bornona)

en: Bengali (India, Probhat)
ca: Bengalí (Índia, Probhat)

en: Bengali (India, Uni Gitanjali)
ca: Bengalí (Índia, Uni Gitanjali)

en: Bengali (Probhat)
ca: Bengalí (Probhat)

en: Berber (Morocco, Tifinagh alternative phonetic)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh fonètic alternatiu)

en: Berber (Morocco, Tifinagh alternative)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh alternatiu)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended phonetic)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh fonètic ampliat)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh ampliat)

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh fonètic)

en: Berber (Morocco, Tifinagh)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh)

en: Biblical SIL phonetic
ca: Bíblic SIL fonètic

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Bosnian (US keyboard with Bosnian digraphs)
ca: Bosnià (teclat EUA amb dígrafs bosnians)

en: Bosnian (US keyboard with Bosnian letters)
ca: Bosnià (teclat EUA amb lletres bosnianes)

en: Bosnian (use Bosnian digraphs)
ca: Bosnià (usa dígrafs bosnians)

en: Bosnian (use guillemets for quotes)
ca: Bosnià (usa cometes angulars per les cometes)

en: Both Alt keys together
ca: Les dues tecles Alt juntes

en: Both Ctrl keys together
ca: Les dues tecles Ctrl juntes

en: Both Shift keys together
ca: Les dues tecles Maj juntes

en: Both Shift-Keys together activate Caps Lock, one Shift-Key deactivates
ca: Les dues tecles Maj juntes commuten Bloq Maj, una tecla Maj ho desactiva

en: Both Shift-Keys together toggle Caps Lock
ca: Les dues tecles Maj juntes commuten Bloq Maj

en: Both Shift-Keys together toggle ShiftLock
ca: Les dues tecles Maj juntes commuten Bloq Maj

en: Braille (left hand)
ca: Braille (ma esquerra)

en: Braille (right hand)
ca: Braille (ma dretà)

en: Brother Internet Keyboard
ca: Teclat Brother Internet

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bulgarian (new phonetic)
ca: Búlgar (fonètic nou)

en: Bulgarian (traditional phonetic)
ca: Búlgar (fonètic tradicional)

en: Burmese
ca: Birmà

en: Cameroon Multilingual (Dvorak)
ca: Camerun multilingüe (dvorak)

en: Cameroon Multilingual (azerty)
ca: Camerun multilingüe (azerty)

en: Cameroon Multilingual (qwerty)
ca: Camerun multilingüe (qwerty)

en: Canadian Multilingual
ca: Canadenc multilingüe

en: Canadian Multilingual (first part)
ca: Canadenc multilingüe (primera part)

en: Canadian Multilingual (second part)
ca: Canadenc multilingüe (segona part)

en: Caps Lock
ca: Bloq Majús

en: Caps Lock (to first layout), Shift+Caps Lock (to last layout)
ca: Bloq Maj (a la primera disposició), Maj+Bloq Maj (a la darrera disposició)

en: Caps Lock (while pressed), Alt+Caps Lock does the original capslock action
ca: Bloq Maj (mentre està premuda), Alt+Bloq Maj efectua l'acció de Bloq Maj original

en: Caps Lock acts as Shift with locking. Shift "pauses" Caps Lock
ca: Bloq Maj actua com a Maj amb bloqueig. Maj «pausa» Bloq Maj

en: Caps Lock acts as Shift with locking. Shift doesn't affect Caps Lock
ca: Bloq Maj actua com a Maj amb bloqueig. Maj no afecta a Bloq Maj

en: Caps Lock as Ctrl
ca: Bloq Majús com a Ctrl

en: Caps Lock chooses 3rd level, acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level-chooser
ca: Bloq Maj selecciona el nivell 3r, bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de nivell 3r

en: Caps Lock is disabled
ca: Bloq Maj està deshabilitat

en: Caps Lock key behavior
ca: Comportament de la tecla Bloq Maj

en: Caps Lock toggles Shift so all keys are affected
ca: Bloq Maj commuta Maj, de manera que afecta a totes les tecles

en: Caps Lock toggles normal capitalization of alphabetic characters
ca: Bloq Maj commuta les majúscules normals dels caràcters alfabètics

en: Caps Lock uses internal capitalization. Shift "pauses" Caps Lock
ca: Bloq Maj usa internament les majúscules. Maj «pausa» Bloq Maj

en: Caps Lock uses internal capitalization. Shift doesn't affect Caps Lock
ca: Bloq Maj usa internament les majúscules. Maj no afecta a Bloq Maj

en: Catalan
ca: Català

en: Catalan (Spain, with middle-dot L)
ca: Català (Espanya, L amb punt volat)

en: Cherry Blue Line CyBo@rd (alternate option)
ca: Cherry Blue Line CyBo@rd (opció alternativa)

en: Chicony Internet Keyboard
ca: Teclat Chicony Internet

en: Chinese
ca: Xinès

en: Chuvash (Latin)
ca: Chuvash (llatí)

en: Compaq Easy Access Keyboard
ca: Teclat Compaq Easy Access

en: Compaq Internet Keyboard (13 keys)
ca: Teclat Compaq Internet (13 tecles)

en: Compaq Internet Keyboard (18 keys)
ca: Teclat Compaq Internet (18 tecles)

en: Compaq Internet Keyboard (7 keys)
ca: Teclat Compaq Internet (7 tecles)

en: Compaq iPaq Keyboard
ca: Teclat Compaq iPaq

en: Compose key position
ca: Posició de la tecla Compose

en: Control + Alt + Backspace
ca: Control + Alt + Retrocés

en: Control is mapped to Alt keys, Alt is mapped to Win keys
ca: Control s'assigna a les tecles Alt, Alt s'assigna a les tecles Win

en: Control is mapped to Win keys (and the usual Ctrl keys)
ca: Control s'assigna a les tecles Win (i a les tecles Ctrl habituals)

en: Crimean Tatar (Dobruja Q)
ca: Tàtar de Crimea (Dobruja Q)

en: Crimean Tatar (Turkish Alt-Q)
ca: Tàtar de Crimea (Turc Alt-Q)

en: Crimean Tatar (Turkish F)
ca: Tàtar de Crimea (Turc F)

en: Crimean Tatar (Turkish Q)
ca: Tàtar de Crimea (Turc Q)

en: Croatian
ca: Croat

en: Croatian (US keyboard with Croatian digraphs)
ca: Croat (teclat EUA amb dígrafs croats)

en: Croatian (US keyboard with Croatian letters)
ca: Croat (teclat EUA amb lletres croates)

en: Croatian (use Croatian digraphs)
ca: Croat (usa dígrafs croats)

en: Croatian (use guillemets for quotes)
ca: Croat (usa cometes angulars per les cometes)

en: Ctrl key position
ca: Posició de la tecla Ctrl

en: Ctrl+Shift
ca: Ctrl+Maj

en: Czech
ca: Txec

en: Czech (UCW layout, accented letters only)
ca: Txec (disposició UCW, només lletres accentuades)

en: Czech (US Dvorak with CZ UCW support)
ca: Txec (dvorak EUA que permet UCW CZ)

en: Czech (qwerty)
ca: Txec (qwerty)

en: Czech (qwerty, extended Backslash)
ca: Txec (qwerty, barra inversa ampliada)

en: Czech (with &lt;\|&gt; key)
ca: Txec (amb la tecla &lt;\|&gt;)

en: Danish
ca: Danès

en: Danish (Dvorak)
ca: Danès (dvorak)

en: Danish (Macintosh)
ca: Danès (Macintosh)

en: Danish (Macintosh, eliminate dead keys)
ca: Danès (Macintosh, elimina les tecles mortes)

en: Danish (eliminate dead keys)
ca: Danès (elimina les tecles mortes)

en: Default numeric keypad keys
ca: Tecles del teclat numèric per defecte

en: Dell 101-key PC
ca: Dell PC 101 tecles

en: Dell Laptop/notebook Inspiron 6xxx/8xxx
ca: Portàtil Dell Inspiron 6xxx/8xxx

en: Dell Laptop/notebook Precision M series
ca: Portàtil Dell sèrie Precision M

en: Dell Latitude series laptop
ca: Portàtil Dell sèrie Latitude

en: Dell USB Multimedia Keyboard
ca: Teclat Dell USB Multimedia

en: Dexxa Wireless Desktop Keyboard
ca: Teclat Dexxa Wireless Desktop

en: Dhivehi
ca: Diveí

en: Diamond 9801 / 9802 series
ca: Diamond sèries 9801 / 9802

en: Dutch
ca: Holandès

en: Dutch (Macintosh)
ca: Holandès (Macintosh)

en: Dutch (Sun dead keys)
ca: Holandès (tecles mortes de Sun)

en: Dutch (standard)
ca: Holandès (estàndard)

en: Enable extra typographic characters
ca: Habilita els caràcters tipogràfics extres

en: English (Cameroon)
ca: Anglès (Camerun)

en: English (Canada)
ca: Anglès (Canadà)

en: English (Colemak)
ca: Anglès (Colemak)

en: English (Dvorak alternative international no dead keys)
ca: Anglès (dvorak internacional alternatiu sense tecles mortes)

en: English (Dvorak international with dead keys)
ca: Anglès (dvorak internacional amb tecles mortes)

en: English (Dvorak)
ca: Anglès (dvorak)

en: English (Ghana)
ca: Anglès (Ghana)

en: English (Ghana, GILLBT)
ca: Anglès (Ghana, GILLBT)

en: English (Ghana, multilingual)
ca: Anglès (Ghana, multilingüe)

en: English (India, with RupeeSign)
ca: Anglès (Índia, amb signe de rupia)

en: English (Macintosh)
ca: Anglès (Macintosh)

en: English (Mali, US Macintosh)
ca: Anglès (Mali, Macintosh EUA)

en: English (Mali, US international)
ca: Anglès (Mali, internacional EUA)

en: English (Nigeria)
ca: Anglès (Nigèria)

en: English (South Africa)
ca: Anglès (Sud-àfrica)

en: English (UK)
ca: Anglès (RU)

en: English (UK, Colemak)
ca: Anglès (RU, Colemak)

en: English (UK, Dvorak with UK punctuation)
ca: Anglès (RU, dvorak amb puntuació RU)

en: English (UK, Dvorak)
ca: Anglès (RU, dvorak)

en: English (UK, Macintosh international)
ca: Anglès (RU, Macintosh internacional)

en: English (UK, Macintosh)
ca: Anglès (RU, Macintosh)

en: English (UK, extended WinKeys)
ca: Anglès (RU, tecles Win ampliades)

en: English (UK, international with dead keys)
ca: Anglès (RU, internacional amb tecles mortes)

en: English (US)
ca: Anglès (EUA)

en: English (US, alternative international)
ca: Anglès (EUA, internacional alternatiu)

en: English (US, international AltGr Unicode combining)
ca: Anglès (EUA, combinació internacional Unicode AltGr)

en: English (US, international AltGr Unicode combining, alternative)
ca: Anglès (EUA, combinació internacional Unicode AltGr, alternativa)

en: English (US, international with dead keys)
ca: Anglès (EUA, internacional amb tecles mortes)

en: English (US, with euro on 5)
ca: Anglès (EUA, amb l'euro en el 5)

en: English (classic Dvorak)
ca: Anglès (dvorak clàssic)

en: English (international AltGr dead keys)
ca: Anglès (internacional tecles mortes AltGr)

en: English (layout toggle on multiply/divide key)
ca: Anglès (commutació de disposició en la tecla de multiplicació/divisió)

en: English (left handed Dvorak)
ca: Anglès (dvorak esquerrà)

en: English (programmer Dvorak)
ca: Anglès (dvorak de programador)

en: English (right handed Dvorak)
ca: Anglès (dvorak dretà)

en: Enter on keypad
ca: Retorn en el teclat numèric

en: Esperanto (Portugal, Nativo)
ca: Esperanto (Portugal, natiu)

en: Esperanto (displaced semicolon and quote, obsolete)
ca: Esperanto (punt i coma i cometa desplaçats, obsolet)

en: Estonian
ca: Estonià

en: Estonian (Dvorak)
ca: Estonià (dvorak)

en: Estonian (US keyboard with Estonian letters)
ca: Estonià (teclat EUA amb lletres estonianes)

en: Estonian (eliminate dead keys)
ca: Estonià (elimina les tecles mortes)

en: Euro on 2
ca: Euro en el 2

en: Euro on 4
ca: Euro en el 4

en: Euro on 5
ca: Euro en el 5

en: Euro on E
ca: Euro en la E

en: Faroese
ca: Feroès

en: Faroese (eliminate dead keys)
ca: Feroès (elimina les tecles mortes)

en: Filipino
ca: Filipí

en: Filipino (Capewell-Dvorak Baybayin)
ca: Filipí (Capewell-dvorak Baybayin)

en: Filipino (Capewell-Dvorak Latin)
ca: Filipí (Capewell-dvorak llatí)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006 Baybayin)
ca: Filipí (Capewell-QWERF 2006 Baybayin)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006 Latin)
ca: Filipí (Capewell-QWERF 2006 llatí)

en: Filipino (Colemak Baybayin)
ca: Filipí (Colemak Baybayin)

en: Filipino (Colemak Latin)
ca: Filipí (Colemak llatí)

en: Filipino (Dvorak Baybayin)
ca: Filipí (dvorak Baybayin)

en: Filipino (Dvorak Latin)
ca: Filipí (dvorak llatí)

en: Filipino (QWERTY Baybayin)
ca: Filipí (QWERTY Baybayin)

en: Finnish
ca: Finès

en: Finnish (Macintosh)
ca: Finès (Macintosh)

en: Finnish (classic)
ca: Finès (clàssic)

en: Finnish (classic, eliminate dead keys)
ca: Finès (clàssic, elimina les tecles mortes)

en: Four-level key with abstract separators
ca: Tecla de quatre nivells amb separadors abstractes

en: Four-level key with comma
ca: Tecla de quatre nivells amb coma

en: Four-level key with dot
ca: Tecla de quatre nivells amb punt

en: Four-level key with dot, latin-9 restriction
ca: Tecla de quatre nivells amb punt, restricció de latin-9

en: Four-level key with momayyez
ca: Tecla de quatre nivells amb momayyez

en: French
ca: Francès

en: French (Bepo, ergonomic, Dvorak way)
ca: Francès (Bepo, ergonòmic, tipus dvorak)

en: French (Bepo, ergonomic, Dvorak way, latin-9 only)
ca: Francès (Bepo, ergonòmic, tipus dvorak, només latin-9)

en: French (Breton)
ca: Francès (Bretó)

en: French (Cameroon)
ca: Francès (Camerun)

en: French (Canada)
ca: Francès (Canadà)

en: French (Canada, Dvorak)
ca: Francès (Canadà, dvorak)

en: French (Canada, legacy)
ca: Francès (Canadà, antic)

en: French (Democratic Republic of the Congo)
ca: Francès (República Democràtica del Congo)

en: French (Dvorak)
ca: Francès (dvorak)

en: French (Guinea)
ca: Francès (Guinea)

en: French (Macintosh)
ca: Francès (Macintosh)

en: French (Mali, alternative)
ca: Francès (Mali, alternatiu)

en: French (Morocco)
ca: Francès (Marroc)

en: French (Sun dead keys)
ca: Francès (tecles mortes de Sun)

en: French (Switzerland)
ca: Francès (Suïssa)

en: French (Switzerland, Macintosh)
ca: Francès (Suïssa, Macintosh)

en: French (Switzerland, Sun dead keys)
ca: Francès (Suïssa, tecles mortes de Sun)

en: French (Switzerland, eliminate dead keys)
ca: Francès (Suïssa, elimina les tecles mortes)

en: French (alternative)
ca: Francès (alternatiu)

en: French (alternative, Sun dead keys)
ca: Francès (alternatiu, tecles mortes de Sun)

en: French (alternative, eliminate dead keys)
ca: Francès (alternatiu, elimina les tecles mortes)

en: French (alternative, latin-9 only)
ca: Francès (alternatiu, només latin-9)

en: French (eliminate dead keys)
ca: Francès (elimina les tecles mortes)

en: French (legacy, alternative)
ca: Francès (antic, alternatiu)

en: French (legacy, alternative, Sun dead keys)
ca: Francès (antic, alternatiu, tecles mortes de Sun)

en: French (legacy, alternative, eliminate dead keys)
ca: Francès (antic, alternatiu, elimina les tecles mortes)

en: Fujitsu-Siemens Computers AMILO laptop
ca: Fujitsu-Siemens Computers AMILO portàtil

en: Generic 101-key PC
ca: PC genèric de 101 tecles

en: Generic 102-key (Intl) PC
ca: PC genèric de 102 tecles (intl)

en: Generic 104-key PC
ca: PC genèric de 104 tecles

en: Generic 105-key (Intl) PC
ca: PC genèric de 105 tecles (intl)

en: Genius Comfy KB-16M / Genius MM Keyboard KWD-910
ca: Genius Comfy KB-16M / Teclat Genius MM KWD-910

en: Georgian
ca: Georgià

en: Georgian (France, AZERTY Tskapo)
ca: Georgià (França, AZERTY Tskapo)

en: Georgian (Italy)
ca: Georgià (Itàlia)

en: Georgian (MESS)
ca: Georgià (MESS)

en: Georgian (ergonomic)
ca: Georgià (ergonòmic)

en: German
ca: Alemany

en: German (Austria)
ca: Alemany (Àustria)

en: German (Austria, Macintosh)
ca: Alemany (Àustria, Macintosh)

en: German (Austria, Sun dead keys)
ca: Alemany (Àustria, tecles mortes de Sun)

en: German (Austria, eliminate dead keys)
ca: Alemany (Àustria, elimina les tecles mortes)

en: German (Dvorak)
ca: Alemany (dvorak)

en: German (Macintosh)
ca: Alemany (Macintosh)

en: German (Macintosh, eliminate dead keys)
ca: Alemany (Macintosh, elimina les tecles mortes)

en: German (Neo 2)
ca: Alemany (Neo 2)

en: German (Sun dead keys)
ca: Alemany (tecles mortes de Sun)

en: German (Switzerland)
ca: Alemany (Suïssa)

en: German (Switzerland, Macintosh)
ca: Alemany (Suïssa, Macintosh)

en: German (Switzerland, Sun dead keys)
ca: Alemany (Suïssa, tecles mortes de Sun)

en: German (Switzerland, eliminate dead keys)
ca: Alemany (Suïssa, elimina les tecles mortes)

en: German (Switzerland, legacy)
ca: Alemany (Suïssa, antic)

en: German (US keyboard with German letters)
ca: Alemany (teclat US amb lletres alemanyes)

en: German (dead acute)
ca: Alemany (accent mort)

en: German (dead grave acute)
ca: Alemany (accent greu mort)

en: German (eliminate dead keys)
ca: Alemany (elimina les tecles mortes)

en: German (qwerty)
ca: Alemany (qwerty)

en: German (with Hungarian letters and no dead keys)
ca: Alemany (amb lletres hongareses i sense tecles mortes)

en: Greek
ca: Grec

en: Greek (eliminate dead keys)
ca: Grec (elimina les tecles mortes)

en: Greek (extended)
ca: Grec (ampliat)

en: Greek (polytonic)
ca: Grec (politònic)

en: Greek (simple)
ca: Grec (senzill)

en: Happy Hacking Keyboard
ca: Teclat Happy Hacking

en: Happy Hacking Keyboard for Mac
ca: Teclat Happy Hacking per a Mac

en: Hausa
ca: Haussa

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew (Biblical SIL)
ca: Hebreu (bíblic SIL)

en: Hebrew (Biblical, Tiro)
ca: Hebreu (bíblic, Tiro)

en: Hebrew (lyx)
ca: Hebreu (lyx)

en: Hebrew (phonetic)
ca: Hebreu (fonètic)

en: Hewlett-Packard Internet Keyboard
ca: Teclat Hewlett-Packard Internet

en: Hewlett-Packard SK-250x Multimedia Keyboard
ca: Teclat Hewlett-Packard SK-250x Multimedia

en: Htc Dream phone
ca: Telèfon HTC Dream

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hungarian (101/qwerty/comma/dead keys)
ca: Hongarès (101/qwerty/coma/tecles mortes)

en: Hungarian (101/qwerty/comma/eliminate dead keys)
ca: Hongarès (101/qwerty/coma/elimina les tecles mortes)

en: Hungarian (101/qwerty/dot/dead keys)
ca: Hongarès (101/qwerty/punt/tecles mortes)

en: Hungarian (101/qwerty/dot/eliminate dead keys)
ca: Hongarès (101/qwerty/punt/elimina les tecles mortes)

en: Hungarian (101/qwertz/comma/dead keys)
ca: Hongarès (101/qwertz/coma/tecles mortes)

en: Hungarian (101/qwertz/comma/eliminate dead keys)
ca: Hongarès (101/qwertz/coma/elimina les tecles mortes)

en: Hungarian (101/qwertz/dot/dead keys)
ca: Hongarès (101/qwertz/punt/tecles mortes)

en: Hungarian (101/qwertz/dot/eliminate dead keys)
ca: Hongarès (101/qwertz/punt/elimina les tecles mortes)

en: Hungarian (102/qwerty/comma/dead keys)
ca: Hongarès (102/qwerty/coma/tecles mortes)

en: Hungarian (102/qwerty/comma/eliminate dead keys)
ca: Hongarès (102/qwerty/coma/elimina les tecles mortes)

en: Hungarian (102/qwerty/dot/dead keys)
ca: Hongarès (102/qwerty/punt/tecles mortes)

en: Hungarian (102/qwerty/dot/eliminate dead keys)
ca: Hongarès (102/qwerty/punt/elimina les tecles mortes)

en: Hungarian (102/qwertz/comma/dead keys)
ca: Hongarès (102/qwertz/coma/tecles mortes)

en: Hungarian (102/qwertz/comma/eliminate dead keys)
ca: Hongarès (102/qwertz/coma/elimina les tecles mortes)

en: Hungarian (102/qwertz/dot/dead keys)
ca: Hongarès (102/qwertz/punt/tecles mortes)

en: Hungarian (102/qwertz/dot/eliminate dead keys)
ca: Hongarès (102/qwertz/punt/elimina les tecles mortes)

en: Hungarian (eliminate dead keys)
ca: Hongarès (elimina les tecles mortes)

en: Hungarian (qwerty)
ca: Hongarès (qwerty)

en: Hungarian (standard)
ca: Hongarès (estàndard)

en: Hyper is mapped to Win-keys
ca: Hyper s'assigna a les tecles Win

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icelandic (Dvorak)
ca: Islandès (dvorak)

en: Icelandic (Macintosh)
ca: Islandès (Macintosh)

en: Icelandic (Sun dead keys)
ca: Islandès (tecles mortes de Sun)

en: Icelandic (eliminate dead keys)
ca: Islandès (elimina les tecles mortes)

en: Indian
ca: Indi

en: Iraqi
ca: Iraquià

en: Irish
ca: Irlandès

en: Irish (UnicodeExpert)
ca: Irlandès (UnicodeExpert)

en: Italian
ca: Italià

en: Italian (Macintosh)
ca: Italià (Macintosh)

en: Italian (US keyboard with Italian letters)
ca: Italià (teclat EUA amb lletres italianes)

en: Italian (eliminate dead keys)
ca: Italià (elimina les tecles mortes)

en: Japanese
ca: Japonès

en: Japanese (Dvorak)
ca: Japonès (dvorak)

en: Japanese (Kana 86)
ca: Japonès (Kana 86)

en: Japanese (Kana)
ca: Japonès (Kana)

en: Japanese (Macintosh)
ca: Japonès (Macintosh)

en: Japanese (OADG 109A)
ca: Japonès (OADG 109A)

en: Japanese (PC-98xx Series)
ca: Japonès (sèries PC-98xx)

en: Japanese keyboard options
ca: Opcions del teclat japonès

en: Kalmyk
ca: Calmuc

en: Kana Lock key is locking
ca: La tecla de bloqueig Kana està blocant

en: Kashubian
ca: Caixubi

en: Kazakh (with Russian)
ca: Kazakh (amb rus)

en: Key sequence to kill the X server
ca: Seqüència de tecles per a matar el servidor X

en: Key to choose 3rd level
ca: Tecla per a seleccionar el 3r nivell

en: Key to choose 5th level
ca: Tecla per a seleccionar el 5è nivell

en: Key(s) to change layout
ca: Tecla(es) per a canviar la disposició

en: Khmer (Cambodia)
ca: Khmer (Cambotja)

en: Korean
ca: Coreà

en: Korean (101/104 key compatible)
ca: Coreà (compatible de 101/104 tecles)

en: Kurdish (Iran, Arabic-Latin)
ca: Kurd (Iran, àrab-llatí)

en: Kurdish (Iran, F)
ca: Kurd (Iran, F)

en: Kurdish (Iran, Latin Alt-Q)
ca: Kurd (Iran, llatí Alt-Q)

en: Kurdish (Iran, Latin Q)
ca: Kurd (Iran, llatí Q)

en: Kurdish (Iraq, Arabic-Latin)
ca: Kurd (Iraq, àrab-llatí)

en: Kurdish (Iraq, F)
ca: Kurd (Iraq, F)

en: Kurdish (Iraq, Latin Alt-Q)
ca: Kurd (Iraq, llatí Alt-Q)

en: Kurdish (Iraq, Latin Q)
ca: Kurd (Iraq, llatí Q)

en: Kurdish (Syria, F)
ca: Kurd (Síria, F)

en: Kurdish (Syria, Latin Alt-Q)
ca: Kurd (Síria, llatí Alt-Q)

en: Kurdish (Syria, Latin Q)
ca: Kurd (Síria, llatí Q)

en: Kurdish (Turkey, F)
ca: Kurd (Turquia, F)

en: Kurdish (Turkey, Latin Alt-Q)
ca: Kurd (Turquia, llatí Alt-Q)

en: Kurdish (Turkey, Latin Q)
ca: Kurd (Turquia, llatí Q)

en: Kyrgyz
ca: Kirguís

en: Kyrgyz (phonetic)
ca: Kirguís (fonètic)

en: Lao
ca: Laosià

en: Lao (STEA proposed standard layout)
ca: Laosià (disposició estàndard proposada per STEA)

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Armada) Laptop Keyboard
ca: Teclat de portàtil Compaq (p.ex. Armada)

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Presario) Internet Keyboard
ca: Teclat Internet de portàtil Compaq (p.ex. Presario)

en: Laptop/notebook eMachines m68xx
ca: Portàtil eMachines m68xx

en: Latvian
ca: Letó

en: Latvian (F variant)
ca: Letó (variant F)

en: Latvian (US Colemak)
ca: Letó (Colemak EUA)

en: Latvian (US Colemak, apostrophe variant)
ca: Letó (Colemak EUA, variant amb apòstrof)

en: Latvian (US Dvorak)
ca: Letó (dvorak EUA)

en: Latvian (US Dvorak, Y variant)
ca: Letó (dvorak EUA, variant Y)

en: Latvian (US Dvorak, minus variant)
ca: Letó (dvorak EUA, variant menys)

en: Latvian (adapted)
ca: Letó (adaptat)

en: Latvian (apostrophe variant)
ca: Letó (variant amb apòstrof)

en: Latvian (ergonomic, ŪGJRMV)
ca: Letó (ergonòmic, ŪGJRMV)

en: Latvian (modern)
ca: Letó (modern)

en: Latvian (programmer US Dvorak)
ca: Letó (dvorak de programador EUA)

en: Latvian (programmer US Dvorak, Y variant)
ca: Letó (dvorak de programador EUA, variant Y)

en: Latvian (programmer US Dvorak, minus variant)
ca: Letó (dvorak de programador EUA, variant menys)

en: Latvian (tilde variant)
ca: Letó (variant titlla)

en: Left Alt
ca: Alt esquerra

en: Left Alt (while pressed)
ca: Alt esquerra (mentre està premuda)

en: Left Alt is swapped with Left Win
ca: Alt esquerra està intercanviada amb la tecla Win esquerra

en: Left Alt+Left Shift
ca: Alt esquerra+Maj esquerra

en: Left Ctrl
ca: Ctrl esquerra

en: Left Ctrl (to first layout), Right Ctrl (to last layout)
ca: Ctrl esquerra (a la primera disposició), Ctrl dreta (a la darrera disposició)

en: Left Ctrl as Meta
ca: Ctrl esquerra com a Meta

en: Left Ctrl+Left Shift
ca: Ctrl esquerra+Maj esquerra

en: Left Shift
ca: Maj esquerra

en: Left Win
ca: Win esquerra

en: Left Win (to first layout), Right Win/Menu (to last layout)
ca: Win esquerra (a la primera disposició), Win/Menú dreta (a la darrera disposició)

en: Left Win (while pressed)
ca: Win esquerra (mentre està premuda)

en: Left Win chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
ca: Win esquerra selecciona el nivell 5è, bloqueja en prémer conjuntament amb un altre selector de nivell 5è

en: LeftCtrl+LeftWin (to first layout), RightCtrl+Menu (to second layout)
ca: Ctrl esquerra+Win esquerra (a la primera disposició), Ctrl dreta+Menú (a la segona disposició)

en: Legacy
ca: Antic

en: Legacy Wang 724
ca: Wang 724 antic

en: Legacy key with comma
ca: Tecla antiga amb coma

en: Legacy key with dot
ca: Tecla antiga amb punt

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Lithuanian (IBM LST 1205-92)
ca: Lituà (IBM LST 1205-92)

en: Lithuanian (LEKP)
ca: Lituà (LEKP)

en: Lithuanian (LEKPa)
ca: Lituà (LEKPa)

en: Lithuanian (US Dvorak with Lithuanian letters)
ca: Lituà (dvorak EUA amb lletres lituanes)

en: Lithuanian (US keyboard with Lithuanian letters)
ca: Lituà (teclat EUA amb lletres lituanes)

en: Lithuanian (standard)
ca: Lituà (estàndard)

en: Logitech Access Keyboard
ca: Teclat Logitech Access

en: Logitech Cordless Desktop (alternate option)
ca: Logitech Cordless Desktop (opció alternativa)

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option 2)
ca: Logitech Cordless Desktop Pro (opció alternativa 2)

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
ca: Logitech G15 amb tecles extres via G15daemon

en: Logitech Generic Keyboard
ca: Teclat Logitech genèric

en: Logitech Internet 350 Keyboard
ca: Teclat Logitech Internet 350

en: Logitech Internet Keyboard
ca: Teclat Logitech Internet

en: Logitech Internet Navigator Keyboard
ca: Teclat Logitech Internet Navigator

en: Logitech Media Elite Keyboard
ca: Teclat Logitech Media Elite

en: Logitech Ultra-X Cordless Media Desktop Keyboard
ca: Teclat Logitech Ultra-X Cordless Media Desktop

en: Logitech Ultra-X Keyboard
ca: Teclat Logitech Ultra-X

en: Logitech diNovo Edge Keyboard
ca: Teclat Logitech diNovo Edge

en: Logitech diNovo Keyboard
ca: Teclat Logitech diNovo

en: Logitech iTouch Cordless Keyboard (model Y-RB6)
ca: Teclat Logitech iTouch Cordless (model Y-RB6)

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE
ca: Teclat Logitech iTouch Internet Navigator SE

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE (USB)
ca: Teclat Logitech iTouch Internet Navigator SE (USB)

en: Lower Sorbian
ca: Baix sòrab

en: Lower Sorbian (qwertz)
ca: Baix sòrab (qwertz)

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Macedonian (eliminate dead keys)
ca: Macedoni (elimina les tecles mortes)

en: Macintosh Old
ca: Macintosh antic

en: Make Caps Lock an additional Backspace
ca: Converteix Bloq Maj en un Retrocés addicional

en: Make Caps Lock an additional Control but keep the Caps_Lock keysym
ca: Converteix Bloq Maj en un Bloq Núm addicional però manté el «keysym» «Caps_Lock»

en: Make Caps Lock an additional ESC
ca: Converteix Bloq Maj en un Esc addicional

en: Make Caps Lock an additional Hyper
ca: Converteix Bloq Maj en un Hyper addicional

en: Make Caps Lock an additional Num Lock
ca: Converteix Bloq Maj en un Bloq Núm addicional

en: Make Caps Lock an additional Super
ca: Converteix Bloq Maj en un Super addicional

en: Make Zenkaku Hankaku an additional ESC
ca: Converteix Zenkaku Hankaku en un Esc addicional

en: Malayalam
ca: Malaiàlam

en: Malayalam (Lalitha)
ca: Malaiàlam (Lalitha)

en: Malayalam (enhanced Inscript with Rupee Sign)
ca: Malaiàlam (Inscript realçat, amb el signe de rupia)

en: Maltese
ca: Maltès

en: Maltese (with US layout)
ca: Maltès (amb disposició EUA)

en: Memorex MX2500 EZ-Access Keyboard
ca: Teclat Memorex MX2500 EZ-Access

en: Menu
ca: Menú

en: Menu as Right Ctrl
ca: Menú com a Ctrl dreta

en: Meta is mapped to Left Win
ca: Meta s'assigna a la tecla Win esquerra

en: Meta is mapped to Win keys
ca: Meta s'assigna a les tecles Win

en: Microsoft Internet Keyboard
ca: Teclat Microsoft Internet

en: Microsoft Internet Keyboard Pro, Swedish
ca: Microsoft Internet Keyboard Pro, Suec

en: Microsoft Natural Keyboard Elite
ca: Teclat Microsoft Natural Elite

en: Microsoft Natural Keyboard Pro / Microsoft Internet Keyboard Pro
ca: Teclat Microsoft Natural Pro / Teclat Microsoft Internet Pro

en: Microsoft Natural Keyboard Pro OEM
ca: Teclat Microsoft Natural Pro OEM

en: Microsoft Natural Keyboard Pro USB / Microsoft Internet Keyboard Pro
ca: Teclat Microsoft Natural Pro USB / Teclat Microsoft Internet Pro

en: Microsoft Natural Wireless Ergonomic Keyboard 4000
ca: Teclat Microsoft Natural Wireless Ergonomic 4000

en: Microsoft Natural Wireless Ergonomic Keyboard 7000
ca: Teclat Microsoft Natural Wireless Ergonomic 7000

en: Microsoft Office Keyboard
ca: Teclat Microsoft Office

en: Microsoft Wireless Multimedia Keyboard 1.0A
ca: Teclat Microsoft Wireless Multimedia 1.0A

en: Miscellaneous compatibility options
ca: Opcions de compatibilitat diverses

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Montenegrin
ca: Montenegrí

en: Montenegrin (Cyrillic with guillemets)
ca: Montenegrí (ciríl·lic amb cometes angulars)

en: Montenegrin (Cyrillic)
ca: Montenegrí (ciríl·lic)

en: Montenegrin (Cyrillic, Z and ZHE swapped)
ca: Montenegrí (ciríl·lic, Z i ZHE intercanviades)

en: Montenegrin (Latin Unicode qwerty)
ca: Montenegrí (llatí Unicode qwerty)

en: Montenegrin (Latin Unicode)
ca: Montenegrí (llatí Unicode)

en: Montenegrin (Latin qwerty)
ca: Montenegrí (llatí qwerty)

en: Montenegrin (Latin with guillemets)
ca: Montenegrí (llatí amb cometes angulars)

en: NICOLA-F style Backspace
ca: Retrocés estil NICOLA-F

en: Nepali
ca: Nepalès

en: Non-breakable space character at fourth level
ca: Caràcter d'espai sense salt al nivell quart

en: Non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level
ca: Caràcter d'espai sense salt al nivell quart, i un caràcter d'espai fi sense salt al nivell sisè

en: Non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level (via Ctrl+Shift)
ca: Caràcter d'espai sense salt al nivell quart, un caràcter d'espai fi sense salt al nivell sisè (via Ctrl+Maj)

en: Non-breakable space character at second level
ca: La tecla d'espai produeix un caràcter d'espai sense salt al nivell segon

en: Non-breakable space character at third level
ca: La tecla d'espai produeix un caràcter d'espai sense salt al nivell tercer

en: Non-breakable space character at third level, nothing at fourth level
ca: La tecla d'espai produeix un caràcter d'espai sense salt al nivell tercer, i res al nivell quart

en: Non-breakable space character at third level, thin non-breakable space character at fourth level
ca: La tecla d'espai produeix un caràcter d'espai sense salt al nivell tercer, i un caràcter d'espai fi sense salt al nivell quart

en: Northern Saami (Finland)
ca: Sami Nord (Finlàndia)

en: Northern Saami (Norway)
ca: Sami Nord (Noruega)

en: Northern Saami (Norway, eliminate dead keys)
ca: Sami Nord (Noruega, elimina les tecles mortes)

en: Northern Saami (Sweden)
ca: Sami del nord (Suècia)

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Norwegian (Dvorak)
ca: Noruec (dvorak)

en: Norwegian (Macintosh)
ca: Noruec (Macintosh)

en: Norwegian (Macintosh, eliminate dead keys)
ca: Noruec (Macintosh, elimina les tecles mortes)

en: Norwegian (eliminate dead keys)
ca: Noruec (elimina les tecles mortes)

en: Num Lock
ca: Bloq Núm

en: Numeric keypad delete key behaviour
ca: Comportament de la tecla de supressió del teclat numèric

en: Numeric keypad keys always enter digits (as in Mac OS)
ca: Les tecles del teclat numèric sempre introdueixen dígits (com en el Mac OS)

en: Numeric keypad layout selection
ca: Selecció de la disposició del teclat numèric

en: Occitan
ca: Occità

en: Ortek MCK-800 MM/Internet keyboard
ca: Teclat Ortek MCK-800 MM/Internet

en: Ossetian (Georgia)
ca: Osset (Geòrgia)

en: Ossetian (WinKeys)
ca: Osset (tecles Win)

en: Ossetian (legacy)
ca: Osset (antic)

en: PC-98xx Series
ca: Sèries PC-98xx

en: Pannonian Rusyn (homophonic)
ca: Rutè Pannònic (homofònic)

en: Pashto
ca: Paixtu

en: Pashto (Afghanistan, OLPC)
ca: Paixtu (Afganistan, OLPC)

en: Pause
ca: Pausa

en: Persian
ca: Persa

en: Persian (Afghanistan, Dari OLPC)
ca: Persa (Afganistan, Dari OLPC)

en: Persian (with Persian Keypad)
ca: Persa (amb teclat persa)

en: Polish
ca: Polonès

en: Polish (Dvorak)
ca: Polonès (dvorak)

en: Polish (Dvorak, Polish quotes on key 1)
ca: Polonès (dvorak, cometes poloneses a la tecla 1)

en: Polish (Dvorak, Polish quotes on quotemark key)
ca: Polonès (dvorak, cometes poloneses a la tecla cometes)

en: Polish (international with dead keys)
ca: Polonès (internacional amb tecles mortes)

en: Polish (programmer Dvorak)
ca: Polonès (dvorak de programador)

en: Polish (qwertz)
ca: Polonès (qwertz)

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese (Brazil)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Portuguese (Brazil, Dvorak)
ca: Portuguès (Brasil, dvorak)

en: Portuguese (Brazil, eliminate dead keys)
ca: Portuguès (Brasil, elimina les tecles mortes)

en: Portuguese (Brazil, nativo for Esperanto)
ca: Portuguès (Brasil, natiu per a l'esperanto)

en: Portuguese (Brazil, nativo for USA keyboards)
ca: Portuguès (Brasil, natiu per als teclats EUA)

en: Portuguese (Brazil, nativo)
ca: Portuguès (Brasil, natiu)

en: Portuguese (Macintosh)
ca: Portuguès (Macintosh)

en: Portuguese (Macintosh, Sun dead keys)
ca: Portuguès (Macintosh, tecles mortes de Sun)

en: Portuguese (Macintosh, eliminate dead keys)
ca: Portuguès (Macintosh, elimina les tecles mortes)

en: Portuguese (Nativo for USA keyboards)
ca: Portuguès (natiu per als teclats EUA)

en: Portuguese (Nativo)
ca: Portuguès (natiu)

en: Portuguese (Sun dead keys)
ca: Portuguès (tecles mortes de Sun)

en: Portuguese (eliminate dead keys)
ca: Portuguès (elimina les tecles mortes)

en: PrtSc
ca: ImprPant

en: Punjabi (Gurmukhi Jhelum)
ca: Panjabi (Gurmukhi Jhelum)

en: Punjabi (Gurmukhi)
ca: Panjabi (Gurmukhi)

en: Right Alt
ca: Alt dreta

en: Right Alt (while pressed)
ca: Alt dreta (mentre està premuda)

en: Right Alt as Right Ctrl
ca: Alt dreta com a Ctrl dreta

en: Right Alt chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
ca: Alt dreta selecciona el nivell 5è, bloqueja en prémer conjuntament amb un altre selector de nivell 5è

en: Right Alt key never chooses 3rd level
ca: La tecla Alt dreta mai selecciona el 3r nivell

en: Right Alt, Shift+Right Alt key is Multi_Key
ca: Alt dreta, Maj+Alt dreta és la Multi_Key

en: Right Ctrl
ca: Ctrl dreta

en: Right Ctrl (while pressed)
ca: Ctrl dreta (mentre està premuda)

en: Right Ctrl as Right Alt
ca: Ctrl dreta com a Alt dreta

en: Right Ctrl+Right Shift
ca: Ctrl dreta+Maj dreta

en: Right Shift
ca: Maj dreta

en: Right Win
ca: Win dreta

en: Right Win (while pressed)
ca: Win dreta (mentre està premuda)

en: Right Win chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
ca: Win dreta selecciona el nivell 5è, bloqueja en prémer conjuntament amb un altre selector de nivell 5è

en: Romanian
ca: Romanès

en: Romanian (Germany)
ca: Romanès (Alemanya)

en: Romanian (Germany, eliminate dead keys)
ca: Romanès (Alemanya, elimina les tecles mortes)

en: Romanian (WinKeys)
ca: Romanès (tecles Win)

en: Romanian (cedilla)
ca: Romanès (ce trencada)

en: Romanian (ergonomic Touchtype)
ca: Romanès (ergonòmic Touchtype)

en: Romanian (standard cedilla)
ca: Romanès (ce trencada estàndard)

en: Romanian (standard)
ca: Romanès (estàndard)

en: Rupee on 4
ca: Rupia en el 4

en: Russian
ca: Rus

en: Russian (DOS)
ca: Rus (DOS)

en: Russian (Georgia)
ca: Rus (Geòrgia)

en: Russian (Germany, phonetic)
ca: Rus (alemany, fonètic)

en: Russian (Kazakhstan, with Kazakh)
ca: Rus (Kazakhstan amb Kazakh)

en: Russian (Poland, phonetic Dvorak)
ca: Rus (Polònia, fonètic dvorak)

en: Russian (Sweden, phonetic)
ca: Rus (Suècia, fonètic)

en: Russian (Sweden, phonetic, eliminate dead keys)
ca: Rus (Suècia, fonètic, elimina les tecles mortes)

en: Russian (US, phonetic)
ca: Rus (EUA, fonètic)

en: Russian (Ukraine, standard RSTU)
ca: Rus (Ucraïna, estàndard RSTU)

en: Russian (legacy)
ca: Rus (antic)

en: Russian (phonetic WinKeys)
ca: Rus (fonètic tecles Win)

en: Russian (phonetic)
ca: Rus (fonètic)

en: Russian (typewriter)
ca: Rus (màquina d'escriure)

en: Russian (typewriter, legacy)
ca: Rus (màquina d'escriure, antic)

en: Russian (with Ukrainian-Belorussian layout)
ca: Rus (amb disposició ucraïnesa-bielorussa)

en: SILVERCREST Multimedia Wireless Keyboard
ca: Teclat SILVERCREST Multimedia Wireless

en: Scroll Lock
ca: Bloq Despl

en: Semi-colon on third level
ca: Punt i coma al tercer nivell

en: Serbian
ca: Serbi

en: Serbian (Cyrillic with guillemets)
ca: Serbi (ciríl·lic amb cometes angulars)

en: Serbian (Cyrillic)
ca: Serbi (ciríl·lic)

en: Serbian (Cyrillic, Z and ZHE swapped)
ca: Serbi (ciríl·lic, Z i ZHE intercanviades)

en: Serbian (Latin Unicode qwerty)
ca: Serbi (llatí Unicode qwerty)

en: Serbian (Latin Unicode)
ca: Serbi (llatí Unicode)

en: Serbian (Latin qwerty)
ca: Serbi (llatí qwerty)

en: Serbian (Latin with guillemets)
ca: Serbi (llatí amb cometes angulars)

en: Serbian (Latin)
ca: Serbi (llatí)

en: Serbian (Russia)
ca: Serbi (Rússia)

en: Serbian (combining accents instead of dead keys)
ca: Serbi (combinació d'accents en lloc de tecles mortes)

en: Serbo-Croatian (US)
ca: Serbocroat (EUA)

en: Shift cancels Caps Lock
ca: Maj cancel·la Bloq Maj

en: Shift does not cancel Num Lock, chooses 3rd level instead
ca: Maj no cancel·la Bloq Núm, en el seu lloc selecciona el 3r nivell

en: Shift with numeric keypad keys works as in MS Windows
ca: Maj amb el teclat numèric funciona com al MS Windows

en: Shift+Caps Lock
ca: Maj+Bloq Maj

en: Sinhala (phonetic)
ca: Singalès (fonètic)

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovak (extended Backslash)
ca: Eslovac (barra inversa ampliada)

en: Slovak (qwerty)
ca: Eslovac (qwerty)

en: Slovak (qwerty, extended Backslash)
ca: Eslovac (qwerty, barra inversa ampliada)

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Slovenian (US keyboard with Slovenian letters)
ca: Eslovè (teclat EUA amb lletres eslovenes)

en: Slovenian (use guillemets for quotes)
ca: Eslovè (usa cometes angulars per les cometes)

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Spanish (Dvorak)
ca: Espanyol (dvorak)

en: Spanish (Latin American)
ca: Espanyol (llatinoamericà)

en: Spanish (Latin American, Sun dead keys)
ca: Espanyol (llatinoamericà, tecles mortes de Sun)

en: Spanish (Latin American, eliminate dead keys)
ca: Espanyol (llatinoamericà, elimina les tecles mortes)

en: Spanish (Latin American, include dead tilde)
ca: Espanyol (llatinoamericà, inclou la titlla morta)

en: Spanish (Macintosh)
ca: Espanyol (Macintosh)

en: Spanish (Sun dead keys)
ca: Espanyol (tecles mortes de Sun)

en: Spanish (eliminate dead keys)
ca: Espanyol (elimina les tecles mortes)

en: Spanish (include dead tilde)
ca: Espanyol (inclou la titlla morta)

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server
ca: Tecles especials (Ctrl+Alt+&lt;tecla&gt;) gestionades en un servidor

en: Super Power Multimedia Keyboard
ca: Teclat Super Power Multimedia

en: Swahili (Kenya)
ca: Suahili (Kenya)

en: Swahili (Tanzania)
ca: Suahili (Tanzània)

en: Swap Ctrl and Caps Lock
ca: Intercanvia Ctrl i Bloq Maj

en: Swap ESC and Caps Lock
ca: Intercanvia Esc i Bloq Maj

en: Swedish
ca: Suec

en: Swedish (Dvorak)
ca: Suec (dvorak)

en: Swedish (Macintosh)
ca: Suec (Macintosh)

en: Swedish (Svdvorak)
ca: Suec (Svdvorak)

en: Swedish (eliminate dead keys)
ca: Suec (elimina les tecles mortes)

en: Swedish Sign Language
ca: Idioma de signes suec

en: Syriac
ca: Siri

en: Syriac (phonetic)
ca: Siríac (fonètic)

en: Taiwanese
ca: Taiwanès

en: Taiwanese (indigenous)
ca: Taiwanès (indígena)

en: Tajik
ca: Tadjik

en: Tajik (legacy)
ca: Tadjik (antic)

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Tamil (Sri Lanka, TAB Typewriter)
ca: Tàmil (Sri Lanka, tipus d'escriptura TAB)

en: Tamil (Sri Lanka, Unicode)
ca: Tàmil (Sri Lanka, Unicode)

en: Tamil (TAB typewriter)
ca: Tàmil (tipus d'escriptura TAB)

en: Tamil (TSCII typewriter)
ca: Tàmil (tipus d'escriptura TSCII)

en: Tamil (Unicode)
ca: Tàmil (Unicode)

en: Tamil (keyboard with numerals)
ca: Tàmil (teclat amb nombres)

en: Tatar
ca: Tàtar

en: Thai
ca: Tai

en: Thai (Pattachote)
ca: Tai (Pattachote)

en: Thai (TIS-820.2538)
ca: Tai (TIS-820.2538)

en: Tibetan
ca: Tibetà

en: Tibetan (with ASCII numerals)
ca: Tibetà (amb nombres ASCII)

en: To the corresponding key in a Dvorak keyboard.
ca: A la tecla corresponent en un teclat dvorak.

en: To the corresponding key in a Qwerty keyboard.
ca: A la tecla corresponent en un teclat qwerty.

en: Toggle PointerKeys with Shift + NumLock.
ca: Commuta les tecles de cursor amb Maj + BloqNum.

en: Trust Direct Access Keyboard
ca: Teclat Trust Direct Access

en: Trust Wireless Keyboard Classic
ca: Teclat Trust Wireless Classic

en: Turkish
ca: Turc

en: Turkish (Alt-Q)
ca: Turc (Alt-Q)

en: Turkish (F)
ca: Turc (F)

en: Turkish (Sun dead keys)
ca: Turc (tecles mortes de Sun)

en: Turkish (international with dead keys)
ca: Turc (internacional amb tecles mortes)

en: Turkmen
ca: Turcman

en: Turkmen (Alt-Q)
ca: Turcman (Alt-Q)

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (102/105:EU mode)
ca: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (mode 102/105:EU)

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (106:JP mode)
ca: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (mode 106:JP)

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Ukrainian (WinKeys)
ca: Ucraïnès (tecles Win)

en: Ukrainian (homophonic)
ca: Ucraïnès (homofònic)

en: Ukrainian (legacy)
ca: Ucraïnès (antic)

en: Ukrainian (phonetic)
ca: Ucraïnès (fonètic)

en: Ukrainian (standard RSTU)
ca: Ucraïnès (estàndard RSTU)

en: Ukrainian (typewriter)
ca: Ucraïnès (màquina d'escriure)

en: Unicode additions (arrows and math operators)
ca: Addicions Unicode (fletxes i operadors matemàtics)

en: Unicode additions (arrows and math operators). Math operators on default level
ca: Addicions Unicode (fletxes i operadors matemàtics). Els operadors matemàtics al nivell per defecte

en: Urdu (Pakistan)
ca: Urdú (Pakistan)

en: Urdu (Pakistan, CRULP)
ca: Urdú (Pakistan, CRULP)

en: Urdu (Pakistan, NLA)
ca: Urdú (Pakistan, NLA)

en: Urdu (WinKeys)
ca: Urdú (tecles Win)

en: Urdu (alternative phonetic)
ca: Urdú (fonètic alternatiu)

en: Urdu (phonetic)
ca: Urdú (fonètic)

en: Use keyboard LED to show alternative layout
ca: Usa el LED del teclat per a mostrar la disposició alternativa

en: Using space key to input non-breakable space character
ca: Usa la tecla d'espai per a introduir un caràcter d'espai sense salt

en: Usual space at any level
ca: Espai normal en qualsevol nivell

en: Uyghur
ca: Uigur

en: Uzbek
ca: Usbec

en: Uzbek (Afghanistan)
ca: Usbec (Afganistan)

en: Uzbek (Afghanistan, OLPC)
ca: Usbec (Afganistan, OLPC)

en: Uzbek (Latin)
ca: Usbec (llatí)

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: ViewSonic KU-306 Internet Keyboard
ca: Teclat ViewSonic KU-306 Internet

en: Wang 724 keypad with Unicode additions (arrows and math operators)
ca: Teclat numèric Wang 724 amb addicions Unicode (fletxes i operadors matemàtics)

en: Wang 724 keypad with Unicode additions (arrows and math operators). Math operators on default level
ca: Teclat numèric Wang 724 amb addicions Unicode (fletxes i operadors matemàtics). Els operadors matemàtics en el nivell per defecte

en: Yahoo! Internet Keyboard
ca: Teclat Yahoo! Internet

en: Yakut
ca: Iacut

en: Yoruba
ca: Ioruba

en: Zero-width non-joiner character at second level
ca: Caràcter separador d'amplada zero al nivell segon

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level
ca: Caràcter separador d'amplada zero al nivell segon, i un caràcter d'espai sense salt al nivell tercer

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level, nothing at fourth level
ca: Caràcter separador d'amplada zero al nivell segon, un caràcter d'espai sense salt al nivell tercer, i res al nivell quart

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level, thin non-breakable space at fourth level
ca: Caràcter separador d'amplada zero al nivell segon, un caràcter d'espai sense salt al nivell tercer, i un caràcter d'espai fi sense salt al nivell quart

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level, zero-width joiner at fourth level
ca: Caràcter separador d'amplada zero al nivell segon, un caràcter d'espai sense salt al nivell tercer, i un enllaç d'amplada zero al nivell quart

en: Zero-width non-joiner character at second level, zero-width joiner character at third level
ca: Caràcter separador d'amplada zero al nivell segon, un caràcter d'enllaç d'amplada zero al nivell tercer

en: Zero-width non-joiner character at second level, zero-width joiner character at third level, non-breakable space character at fourth level
ca: Caràcter separador d'amplada zero al nivell segon, un caràcter d'enllaç d'amplada zero al nivell tercer, i un caràcter d'espai sense salt al nivell quart

en: Zero-width non-joiner character at third level, zero-width joiner at fourth level
ca: Caràcter separador d'amplada zero al nivell tercer, un enllaç d'amplada zero al nivell quart
